تبلیغات در اینترنتclose
پرینتر سه بعدی DNA
.:: در حال بارگیری،لطفا کمی صبر نمایید... ::.
نام کاربری : رمز عبور :
رمز عبور را فراموش کردم
عضویت
شما هنوز ثبت نام نکرده ايد و يا هنوز وارد اکانت کاربري خود نشده ايد از شما خواهشمنديم وارد شويد يا ثبت نام نماييد.

ارسال پاسخ جدید
نام تاپیک : پرینتر سه بعدی DNA 14 بار دیده شد
ارسال ها 10
عضویت 24 /9 /1397
پرینتر سه بعدی DNA


دانشمندان دانشگاه برکلی کالیفرنیا University of California at Berkeley راه جدیدی برای ایجاد توالی های DNA براساس تقاضا ارائه کرده اند. با این وعده که، سریع تر ، ارزان تر و دقیق تر انجام گیرد.
سریعتر، ارزانتر، و دقیق تر، اسم رمز فناوری پرینتر سه بعدی می باشد.
این روش جدید دانشگاه برکلی، نیازی به مواد شیمیایی سمی ندارد و بسیار دقیق تر از روش سنتی ترکیب و پیوند DNA می باشد که در آزمایشگاه های سراسر جهان و با نام تکنیک DNA synthesis انجام می شود. این روش، می تواند ژن ها را در زمانی کمتر از طول یک شب تولید کند و البته توانایی طولاتر شدن رشته های DNA ، تا 10 برابر بلند تر از روش سنتی را نیز دارا می باشد.
دانشمندان معتقدند که درگر زمان آن رسیده تا پرینتر سه بعدی وارد آزمایشگاه های تحقیقاتی شود.که بتوانیم DNA را به صورت تولید سه بعدی داشته باشیم که با دقت و سرعت بالاتری نمود پیدا می کند.'
اگر شما یک مهندس مکانیک هستید، بسیار خوب است که یک پرینتر سه بعدی در محل کار خود داشته باشید که قطعه نمونه سازی سه بعدی را توسط آن و در طول یک شب تولید کنید، بنابراین شما می توانید آن قطعه را در صبح روز بعد آزمایش کنید.
دن آرلو Dan Arlow ، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه برکلی UC Berkeley، گفت: اگر شما محقق یا مهندس زیست شناسی می باشید و ابزارهایی دارید که ترکیب و پیوند DNA را سریعتر و ساده تر انجام دهد ، آن پرینتر سه بعدی DNA است که می توانید ایده های خود را سریعتر مدل سازی کنید و پس از آزمایش کردن، به سرعت ایده های جدیدتری را امتحان کنید.
ترکیب و پیوند DNA که به سنتز DNA نیز شناخته می شود ، یک کسب و کار در حال رشد است
آنها با تعریف ژنهای سفارشی سازی شده در تولید داروهای بیولوژیکی، آنزیم های صنعتی و یا تولید مواد شیمیایی مفید در مخزن میکروب ها، فعال می باشند.
آزمایشگاه های سراسر جهان، ژن های مصنوعی را برای وارد شدن به گیاهان یا حیوانات خریداری می کنند و یا از درمان های مبتنی بر فرآیند CRISPR برای بیماری استفاده می کنند. بعضی از دانشمندان حتی پیشنهاد دادند که منابع اطلاعات را در DNA ذخیره کنند، زیرا یک گرم از DNAمی تواند به لحاظ تئوری، حجمی معادل 50 میلیون DVD را ذخیره کند و برای قرن ها پایدار باشد. با این حال، امروزه مقادیر بسیار زیادی از ، ترکیب و پیوند رشته های DNA در صنایع کشاورزی و زراعت استفاده می شود
سه شنبه 11 دی 1397 - 13:58
ارسال پیام خصوصی به این کاربر ایجاد نقل قول تشکر میکنم گزارش این تاپیک به مدیریت
برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :